Bekijk de selecties voor het WK vrouwen 2019

Het merendeel van de 24 deelnemers aan het WK voetbal voor vrouwen in Frankrijk heeft inmiddels de selectie bekendgemaakt. Op 7 juni opent gastland Frankrijk het toernooi tegen Zuid-Korea. Bekijk hier een overzicht van alle selecties.

Groep A

Frankrijk
Keepers: Pauline Peyraud-Magnin (Arsenal), Sarah Bouhaddi (Olympique Lyon), Solène Durand (EA Guingamp)
Verdedigers: Julie Debever (EA Guingamp), Marion Torrent (Montpellier), Aissatou Tounkara (Atlético Madrid), Amel Majri (Olympique Lyon), Wendie Renard (Olympique Lyon), Griedge Mbock (Olympique Lyon), Éve Périsset (Paris Saint-Germain), Sakina Karchaoui (Montpellier)
Middenvelders: Maeva Clemaron (FC Fleury), Élise Bussaglia (Dijon FCO), Gaëtane Thiney (Paris FC), Amandine Henry (Olympique Lyon), Grace Geyoro (Paris Saint-Germain), Charlotte Bilbault (Paris FC)
Aanvallers: Valérie Gauvin (Montpellier), Delphine Cascarino (Olympique Lyon), Kadidiatou Diani (Paris Saint-Germain), Eugénie Le Sommer (Olympique Lyon), Viviane Asseyi (FC Girondins de Bordeaux), Emelyne Laurent (EA Guingamp)

Bondscoach: Corrine Diacre

Zuid-Korea
Keepers: Kang Kaae (Gumi Sports Toto), Jung Boram (Hwacheon KSPO), Jeon Haneul (Suwon City)
Verdedigers: Kim Hyeri (Hyundai Steel Red Angels WFC), Shin Damyeomg (Hyundai Steel Red Angels WFC), Lim Seonjoo (Hyundai Steel Red Angels WFC), Lee Eunmi (Suwon City), Kim Doyeon (Hyundai Steel Red Angels WFC), Jang Selgi (Hyundai Steel Red Angels WFC), Jeong Yeonga (Gyeongju Korea Hydro & Nuclear Power FC), Hwang Boram (KSPO WFC), Park Sera (Gyeongju Korea Hydro & Nuclear Power FC)
Middenvelders: Ji Sunmi (Chungbuk WFC), Lee Youngju (Hyundai Steel Red Angels WFC), Kang Yumi (KSPO WFC), Lee Sodam (Hyundai Steel Red Angels WFC), Moon Mira (Suwon City), Cho Schyun (West Ham United), Jeon Gaeul (KSPO WFC), Kang Chaerim (Hyundai Steel Red Angels WFC)
Aanvallers: Ji Soyun (Chelsea), Jeong Seolbin (Hyundai Steel Red Angels WFC), Lee Geummin (Gyeongju Korea Hydro & Nuclear Power FC), Yeo Minji (Suwon City) Son Hwayeon (Gyeongnam FC)

Bondscoach: Yoon Deok-Yeo

Noorwegen
Keepers: Ingrid Hjelmseth (Stabæk), Cecilie Haustaker Fiskerstand (LSK), Oda Maria Hove Bogstad (Arna-Bjørnar)
Verdedigers: Ingrid Moe Wold (LSK), Cecilie Redisch Kvamme (Sandviken), Maria Thorisdottir (Chelsea), Maren Naevdal Mjelde (Chelsea), Stine Hovland (Sandviken), Synne Skinnes Hansen (LSK)
Middenvelders: Kristine Minde (VfL Wolfsburg), Frida Leonhardsen Maanum (Linkoping FC), Vilde Boe Risa (Göteburg FC), Ingrid Syrstad Engen (LSK), Therese Sessy Asland (LSK), Amalie Vevle Eikeland (Sandviken), Emilie Bosshard Haavi (LSK)
Aanvallers: Guro Reiten (LSK), Karina Saevik (Kolbotn IL), Caroline Graham Hansen (VfL Wolfsburg), Isabell Lehn Herlovsen (Kolbotn IL), Lisa-Marie Karlseng Utland (FC Rosengard), Emilie Nautnes (Arna-Bjørnar), Elise Hove Thorsnes (LSK)

Bondscoach: Martin Sjögren

Nigeria
Keepers: Tochukwu Oluehi (geen club), Alaba Jonathan (Pelican Stars), Chiamaka Nnadozie (Rivers Angels)
Verdedigers: Faith Michael (Pitea IF), Onome Ebi (Henang Huishang), Osinachi Ohale (Vaxjo DFF), Josephine Chukwunonye (Asarum IF), Ngozi Ebere (Paris Saint-Germain), Patricia George (Illinois Fighting FC)
Middenvelders: Ngozi Okobi (Eskilstuna United DFF), Rita Chikwelu (Kristianstads DFF), Halimatu Ayinde (Eskilstuna United DFF), Cecilia Nku (Rivers Angels), Ogonna Chukwudi (Djurgardens IF)
Aanvallers: Asisat Oshoala (FC Barcelona), Rasheedat Ajibade (Avaldsnes IL), Anam Imo (Nasarawa Amazons), Chinaza Uchendu (Rivers Angels), Courtney Dike (Oklahoma State University Women Soccer Team), Desire Oparanozie (EA Guingamp), Ini-Abasi Umotong Brighton and Hove Albion), Alice Ogebe (Rivers Angels), Antionette Oyedupe Payne (Sevilla FC), Uchenna Kanu (Southeastern Fire)

Bondscoach: Thomas Dennerby

Groep B

Duitsland
Keepers: Almuth Schult (VfL Wolfsburg), Laura Benkarth (Bayern München), Merle Frohms (SC Freiburg)
Verdedigers: Carolin Simon (Olympique Lyon), Kathrin Hendrich (Bayern München), Leonie Maier (Bayern München), Marina Hegering (SG Essen-Schönebeck), Lena Goeßling (VfL Wolfsburg), Johanna Elsig (1. FFC Turbine Potsdam), Giulia Gwinn (SC Freiburg), Sara Doorsoun (VfL Wolfsburg)
Middenvelders: Lena Oberdorf (SG Essen-Schönebeck), Lea Schüller (SG Essen-Schönebeck), Dzsenifer Marozsán (Olympique Lyon), Sara Däbritz (Bayern München), Verena Schweers (Bayern München), Melanie Leupolz (Bayern München), Lina Magull (Bayern München)
Aanvallers: Klara Bühl (SC Freiburg), Turid Knaak (SG Essen-Schönebeck), Linda Dallmann (SG Essen-Schönebeck), Svenja Huth (Turbine Potsdam), Alexandra Popp (VfL Wolfsburg),

Bondscoach: Martina Voss-Tecklenburg

China
Nog niet bekend

Spanje
Keepers: Sara Serrat (CD Sporting Club de Huelva), Sun Quiñones (Real Sociedad), Sandra Panos (FC Barcelona)
Verdedigers: Andrea Pereira (Atlético Madrid), Leila (FC Barcelona), Mapi León (Atlético Madrid), Celia (Seatlle Reign FC), Ivana (Valencia CF), Marta Torrejón (FC Barcelona), Irene Paredes (Paris Saint-Germain)
Middenvelders: Irene Guerrero (Real Betis), Angela Sosa (Atlético Madrid), Virginia Torrecilla (Montpellier HSC), Mariona Caldentey (FC Barcelona), Marta Corredera (Atlético Madrid) , Aitana Bonmatí (FC Barcelona), Vicky Losada (FC Barcelona), Silvia Meseguer (Atlético Madrid), Amanda (Atlético Madrid)
Aanvallers: Esther González (Atlético Madrid), Olga García (Atlético Madrid), Barbara (FC Barcelona), Jenni Hermoso (Atlético Madrid), Alexia Putellas (FC Barcelona)

Bondscoach: Jorge Vilda

Zuid-Afrika
Nog niet bekend

Groep C

Australië
Keepers: Lydia Williams (Reign FC), Mackenzie Arnold (Brisbane Roar), Teagan Micah (UCLA Bruins)
Verdedigers: Clare Polkinghorne (Brisbane Roar), Laura Alleway (Melbourne Victory FC), Stephanie Catley (Seattle Reign FC), Alanna Kennedy (Orlando Pride), Ellie Carpenter (Portland Thorns), Teigen Allen (Melbourne City)
Middenvelders: Gema Simon (Newcastle Jets), Aivi Luik (Levante), Chloe Logarzo (Washington Spirit), Elise Kellond-Knight (Seattle Reign FC), Emily van Egmond (Orlando Pride), Tameka Yallop (Klepp IL), Katrina Gorry (Brisbane Roar), Amy Harrison (Sidney FC),
Aanvallers: Caitlin Foord (Sidney FC), Lisa De Vanna (Sidney FC), Emily Gielnik (Melbourne Victory), Hayley Raso (Portland Thorns), Mary Fowler (Bankstown City), Samantha Kerr (Chicago Red Stars)

Bondscoach: Ante Milicic

Italië
Keepers: Francesca Durante (Fiorentina), Laura Giuliani (Juventus), Chiara Marchitelli (Florentia), Rosalia Pipitone (AS Roma)
Verdedigers: Elisa Bartoli (AS Roma), Lisa Boattin (Juventus), Laura Fusetti (Milaan), Sara Gama (Juventus), Alia Guagni (Fiorentina), Linda Cimini Tucceri (Milaan), Valery Vigilucci (Fiorentina)
Middenvelders: Greta Adami (Fiorentina), Lisa Alborghetti (AC Milaan), Valentina Bergamaschi (AC Milaan), Barbara Bonansea (Juventus), Valentina Cernoia (Juventus), Aurora Galli (Juventus), Manuela Giugliano (AC Milaan), Alice Parisi (Fiorentina), Martina Rosucci (Juventus), Annamaria Serturini (AS Roma)
Aanvallers: Cristiana Girelli (Juventus), Valentina Giacinti (AC Milaan), Ilaria Mauro (Fiorentina), Daniela Sabatino (AC Milaan), Stefania Tarenzi (Chievo Verona)

Bondscoach: Milena Bertolini

Brazilië
Keepers: Aline Villares Reis (UD Granadilla Tenerife), Barbara (Kindermann), Leticia (Corinthians)
Verdedigers: Camila (Orlando Pride), Erika (Corinthians), Fabiana (Internacional), Kathellen (FC Bordeaux), Leticia (Sportclub Sand), Monica (Corinthians), Tamires (Fortuna Hjorring), Tayla (Benfica)
Middenvelders: Adriana (Corinthians), Andressinha (Portland Thorns), Formiga (Paris Saint-Germain), Thaisa (AC Milan)
Aanvallers: Andressa Alves (FC Barcelona), Bia Zaneratto (Hyundai Steel Red Angels), Cristiane (São Paulo), Debinha (North Carolina Courage), Geyse (SL Benfica), Ludmila (Atlético Madrid), Marta (Orlando Pride), Raquel (Sporting Club Huelva)

Bondscoach: Vadão

Jamaica
Nog niet bekend

Groep D

Engeland
Keepers: Carly Telford (Chelsea), Karen Bardsley (Manchester City), Mary Earps (VfL Wolfsburg)
Verdedigers: Abbie McManus (Manchester City), Alex Greenwood (Manchester United), Demi Stokes (Manchester City), Leah Williamson (Arsenal), Lucy Bronze (Olympique Lyon), Millie Bright (Chelsea), Rachel Daly (Houston Dash), Steph Houghton (Manchester City)
Middenvelders: Georgia Stanway (Manchester City), Jade Moore (Reading FC), Jill Scott (Manchester City), Keira Walsh (Manchester City), Lucy Staniforth (Birmingham City), Karen Carney (Chelsea)
Aanvallers: Beth Mead (Arsenal), Ellen White (Birmingham City), Fran Kirby (Chelsea), Jodie Taylor (Seattle Reign FC), Nikita Parris (Manchester City), Toni Duggan (FC Barcelona)

Bondscoach: Phil Neville

Schotland
Keepers: Lee Alexander (Glasgow City), Jenna Fife (Hibernian), Shannon Lynn (Vittsjö GIK)
Verdedigers: Chloe Arthur (Birmingham City), Jennifer Beattie (Manchester City), Rachel Corsie (Utah Royals), Nicola Docherty (Glasgow City), Sophie Howard (Reading FC), Hayley Lauder (Glasgow City), Joelle Murray (Hibernian), Kirsty Smith (Manchester United)
Middenvelders: Lizzie Arnot (Manchester United), Leanne Chrichton (Glasgow City), Kim Little (Arsenal), Jo Love (Glasgow City), Christie Murray (Liverpool), Caroline Weir (Manchester City)
Aanvallers: Fiona Brown (FC Rosengård), Lana Clelland (Fiorentina), Erin Cuthbert (Chelsea), Claire Emslie (Manchester City), Lisa Evans (Arsenal), Jane Ross (West Ham United)

Bondscoach: Shelley Kerr

Argentinië
Keepers: Gabriela Garton (Sol de Mayo), Vanina Correa (Rosario Central), Solana Pereyra (UAI Urquiza),
Verdedigers: Virginia Gomez (Rosario Central), Milagros Otazu (UAI Urquiza), Adriana Sachs (UAI Urquiza), Marina Delgado (UAI Urquiza), Gabriella Chavez (River Plate), Agustina Barroso (Madrid CFF), Natalie Juncos (Estados Unidos), Aldana Cometti (Sevilla), Eliana Stabile (Boca Juniors)
Middenvelders: Miriam Mayorga (UAI Urquiza), Lorena Benítez (Boca Juniors), Dalila Ippolito (River Plate), Estefania Banini (Levante UD), Vanesa Santana (EDF Logrono), Ruth Bravo (CD Tacón), Mariele Coronel (Granada CF)
Aanvallers: Mariana Larroquette (UAI Urquiza), Belén Potassa (UAI Urquiza), Milagros Menéndez (UAI Urquiza), Yamila Rodriguez (Boca Juniors), Florencia Bonsegundo (Sporting Huelva), Yael Oviedo (Rayo Vallecano), Soledad Jaimes (Olympique Lyon)

Bondscoach: Carlos Borrello

Japan
Keepers: Sakiko Ikeda (Urawa Red Diamonds Ladies) , Ayaka Yamashita (Nippon TV Beleza), Chika Hirao (Albirex Niigata Ladies)
Verdedigers: Aya Sameshima (INAC Kobe Leonessa), Rumi Utsugi (Seattle Reign FC), Saki Kumagai (Olympique Lyonnais), Shiori Miyake (INAC Kobe Leonessa), Risa Shimizu (Nippon TV Beleza), Nana Ichise (Mynavi Vegalta Sendai Ladies), Asato Miyagawa (Nippon TV Beleza), Moeka Minami (Urawa Red Diamonds Ladies)
Middenvelders: Mizuho Sakaguchi (Nippon TV Beleza), Emi Nakajima (INAC Kobe Leonessa), Yuka Momiki (Nippon TV Beleza), Yui Hasegawa (Nippon TV Beleza), Hina Sugita (INAC Kobe Leonessa), Narumi Miura (Nippon TV Beleza)
Aanvallers: Yuika Sugasawa (Urawa Red Diamonds Ladies), Mana Iwabuchi (INAC Kobe Leonessa), Kumi Yokoyama (AC Nagano Parceiro Ladies), Rikako Kobayashi (Nippon TV Beleza), Riko Ueki (Nippon TV Beleza), Jun Endo (Nippon TV Beleza)

Bondscoach: Asako Takakura

Groep E

Canada
Nog niet bekend

Kameroen
Keepers: Annette Flore Ngo Ndom (Amazones FAP), Marthe Omgmaham (Awa Girls), Isabelle Mireille Mambingo Mambingo (Sunshine Quneen’s)
Verdedigers: Augustine Ejuangue Siliki (Arna Bjornar), Claudine Falone Meffometou Tcheno (Guingamp), Yvonne Leuko Chibosso (Strasbourg), Ysis Amarielle Sonkeng (Amazones FAP), Christine Patience Mani (AS Lorraine), Marie Aurielle Awon (Dijon), Easther Mayi Kith (Montpellier), Estelle Laura Johnson (Sky Blue FC)
Middenvelders: Raissa Feudjio Tchuanyo (Tenerife), Charlène Meyong Menene (Louves Minproff), Geneviève Ngo Mbeleck (Amazones FAP), Thérèse Catherine Abena Ninon (Louves Minproff), Jeannette Grâce Ngock Yango (US Saint-Malo), Marlyse Ngo Ndoumbouck (AS Nancy), Michaela-Batya Abam (Paris FC)
Aanvallers: Gabrielle Aboudi Onguene (CSKA Moscow), Henriette Michelle Akaba Edoa (Amazones FAP Yaoundé), Gaëlle Deborah Enganamouit, Madeleine Michelle Ngono Mani (Ambilly FC), Alexandra Takounda Engolo (Eclair Filles de Sa’a), Nchout Njoya Ajara (Valerega Football), Mpeh Bessong (Louves Minproff), Jacquette Ada (Amed Sport)

Bondscoach: Alain Djeumfa

Nieuw-Zeeland
Keepers: Erin Nayler (Girondins Bordeaux), Victoria Esson (Avaldsnes), Nadia Olla (Western Springs)
Verdedigers: Ria Percival (West Ham United), Anna Green (Miramar Rangers), CJ Bott (Vittsjo GIK), Meikayla Moore (MSV Duisburg), Rebekah Stott (Avaldsnes), Ali Riley (Chelsea), Abby Erceg (North Carolina Courage), Sarah Morton (Western Springs), Stephanie Skilton (Papakura City)
Middenvelders: Annalie Longo (Clubloos), Betsy Hassett (KR Reykjavik), Katie Bowen (Utah Royals), Katie Duncan (Onehunga Sports), Paige Satchell (Three Kings United), Daisy Cleverley (University of California), Olivia Chance (Everton FC)
Aanvallers: Emma Kete (Seattle Reign), Sarah Gregorius (Miramar Rangers), Rosie White (Clubloos), Hannah Wilkinson (Vittsjö GIK)

Bondscoach: Tom Sermanni

Nederland
Keepers: Loes Geurts (Göteburg FC), Lize Kop (Ajax), Sari van Veenendaal (Arsenal)
Verdedigers: Merel van Dongen (Real Betis), Kika van Es (Ajax), Stefanie van der Gragt (FC Barcelona), Danique Kerkdijk (Bristol City), Desiree van Lunteren (FC Freiburg), Dominique Bloodworth (Arsenal), Liza van der Most (Ajax)
Middenvelders: Anouk Dekker (Montpellier HSC), Daniëlle van de Donk (Arsenal), Jackie Groenen (FFC Frankfurt), Inessa Kaagman (Everton), Victoria Pelova (ADO Den Haag), Jill Roord (Bayern München), Sherida Spitse (Valerenga)
Aanvallers: Lineth Beerensteyn (FC Bayern München), Ellen Jansen (Ajax), Renate Jansen (FC Twente), Lieke Martens (FC Barcelona), Vivianne Miedema (Arsenal), Shanice van de Sanden (Olympique Lyon)

Bondscoach: Sarina Wiegman

Groep F

Verenigde Staten
Keepers: Adrianna Franch (Portland Thorns FC), Ashlyn Harris (Orlando Pride), Alyssa Naeher (Chicago Red Stars)
Verdedigers: Abby Dahlkemper (NC Courage), Tierna Davidson (Chicago Red Stars), Crystal Dunn (NC Courage), Ali Krieger (Orlando Pride), Kelley O’Hara (Utah Royals FC), Becky Sauerbrunn (Utah Royals FC), Emily Sonnett (Portland Thorns FC)
Middenvelders: Morgan Brian (Chicago Red Stars), Julie Ertz (Chicago Red Stars), Lindsey Horan (Portland Thorns FC), Rose Lavelle (Washington Spirit), Allie Long (Reign FC), Samantha Mewis (NC Courage)
Aanvallers: Tobin Heath (Portland Thorns FC), Carli Lloyd (Sky Blue FC), Jessica McDonald (NC Courage), Alex Morgan (Orlando Pride), Christen Press (Utah Royals FC), Mallory Pugh (Washington Spirit), Megan Rapinoe (Reign FC)

Bondscoach: Jill Ellis

Thailand
Nog niet bekend

Chili
Nog niet bekend

Zweden
Keepers: Jennifer Falk (Göteborg FC), Hedvig Lindahl (Chelsea), Zecira Musovic (FC Rosengard)
Verdedigers: Jona Andersson (Chelsea), Nathalie Björn (FC Rosengard), Magdalena Eriksson (Chelsea), Nilla Fischer (VfL Wolfsburg), Hanna Glass (Paris Saint-Germain), Amanda Ilestedt (1. FFC Turbine Potsdam), Linda Sembrant (Montpellier SC)
Middenvelders: Anna Anvegård (Växjö DFF), Kosovare Asllani (Linköpings FC), Julia Roddar (Göteborg FC), Elin Rubensson (Göteborg FC), Caroline Seger (FC Rosengard)
Aanvallers: Stina Blackstenius (Linköpings FC), Lina Hurtig (Linköping FC), Sofia Jakobsson (Montpellier SC), Madelen Janogy (Pitea IF DFF), Mimmi Larsson (Linköpings FC), Fridolina Rolfö (Bayern München), Olivia Schough (Djurgardens IF), Zigiotti Olme (Göteborg FC)

Bondscoach: Peter Gerhardsson

 

Read More